Bazı acılar faydalıdır. Önce üzer, sonra her şeyi daha iyi anlamanı sağlar

tarafından
23
Bazı acılar faydalıdır. Önce üzer, sonra her şeyi daha iyi anlamanı sağlar

Bazı acılar faydalıdır. İnsanı olgunlaştırır. Büyütür daha çok o acılar insanı. Belki de ”aklını başına getirir.” İşte bu yüzden aslında üzüntülerimizin altında bile bir fayda aramak durumundayız.

İlk başlarda yaşayacağımız üzüntü, karşı tarafı ne kadar mutlu etse de, aradan aylar ve yıllar geçtikten sonra sizin gözünüzü açar ve her şeyi daha iyi anlamanızı sağlar.

Unutmamak gerek. Yaşadığımız güzel şeyler bizleri mutlu edecektir fakat bizleri akıllandıran ise hep yaşadığımız kötü şeyler olacaktır. Bu sebeple her kötülük aslında kötülük değildir. Gözümüze kötülük gelenin iyilik olduğunu anlamak malesef biraz zaman alacaktır.

Aslında hayatta hepimizin tek ihtiyacı olan her şey nasıl birdenbire kötüleştiyse, birdenbire iyileşsin diye bekliyoruz. Fakat hayat bu kadar masum ve toz pembe olmuyor artık.

Aslında sorunlara üzüldükçe, sıkıntılara yenildikçe ne sıkıntılar çözülüyor, ne de sorunlar halloluyor. Peki ne yapmak gerek diye her defasında insan kendine sorsa da cevap basit.
”Su Akar Yatağını Bulur”

Haayat öyle garip bir hale gelmiş ki ; Çok sevdiğini söyleyip, aslında hiç sevmeyen de var. Hiç sevmiyormuş gibi durup aslında her şeyden çok seven de.

Ağzıyla kalbi bir olmayan, ağzıyla söylediklerini aslında kalbiyle onaylamayan insanlar yüzünden değil mi bu üzüntülerimiz aslında?

Aslında biz buna ”kalbin ihaneti” diyebilir miyiz? Deriz, hem de bal gibi deriz.

Hep derim yine de söylerim. Bir insanı unutmak için alçının üzerine imza attırmak faydasızdır.

Ya o alçıyı kırıp atacaksın kaplandığı yerden, ya da imza”lar” attırmayıp, sadık kalacaksın o alçıya.

Hepimizin içinde kaybolup giden insanlar vardır, olacaktır. Eskisi kadar kafamıza takmasakta bazı şeyleri yine de içimizin almadığı haksızlıklar vardır. Fakat sizde deneyip görün; Sol tarafınızı sevdiklerinize, yolunuzu ise Allah’a bırakın. O ki, sabreden kullarına en hayırlısını verecektir.

Ha bi de unutmadan ; Asla bir insanı sevmekten korkmayın. Ve asla bir insanı seviyorsanız ondan sevginizi gizlemeyin. Sevdiğini söyleyin,

Özlediğinizi söyleyin

Yanında olmak istediğinizi söyleyin.

Geleceğin olmak istiyorum deyin.

Eğer bunları yapmazsanız ;

Bir gün otobüste cam kenarına oturduğunuzda onu hatırlayın. Gözleriniz kendi kendine dolmaya başlayacaktır.

Tüm bunları yaparken, kulağınızda ufak bir Sezen Aksu Mırıltısını asla unutmayın..

Bir şeyler yapın onun için.  Fakat tek bir şeye dikkat edin onca şey yaparken, onca fedakarlıkta bulunurken aslında hiç değmeyecek olan biri olabilir mi? sorusunu aklınızdan çıkarmayın.

Çünkü hayatta asla Çok sevmekten zarar gelmez de yanlış insanı sevmekten çok zarar gelir.

 

Siz bu zararı görmeyin, göstermeyin..

Sevdiklerinizle birlikte güzel günler yaşayın..