Bir Hatıra Bıraktık Birbirimize

tarafından
1
Bir Hatıra Bıraktık Birbirimize

Aslında her insan biraz öldürür sevdiğini derler ya o misaldi bizimkisi. Ben her seferinde onu, o da her defasında beni öldürüp dururdu.

Bir hatıra kaldık birbirimize bir nevi, hayat boyu unutulmayacak bir hatıra. Bu da onu çok iyi bilir.

Tıpkı her zaman söylediği gibi ”Eğer bir gün başka bir adamla evlenirsem ve sende başka bir kadınla evlenirsen birbirimizi yine unutamayacağız” derdi her defasında.

Hatta hep alay ederdi benle ”Beni nikahına çağırmazsan küserim” der dururdu.

Oysa o an cevap veremezdim ama içimden ne geçtiğini çok iyi bilirdi gözlerime baktığı zaman.  Tabi bende diyemezdim  ”sende beni çağıracaksın ama” diye.

Çünkü hayalini bile kuramazdım bir başkasıyla birlikte olabileceğini. İhtimalini bile vermezdim. Bilirdi o da bunu. Adı kadar iyi bilirdi.

Yaşınız artık 30 – 40 olsa da ; Yaşanılanlar hep aynı tazeliğini korur her zaman. Gittiğiniz yerler değişmiyorsa, dinlediğiniz şarkılar hep aynıysa, hatta ”şarkımız” dediğiniz şarkıyı açıp hala dinliyorsanız bir başkasının yanında aklınızın ve kalbinizin nerede olduğunu bir kez daha düşünün.

hi mom why which how chocolate and püskevit 

Bu kağıda okuduğum zaman senenin bile kaç olduğunu bilmeyecek kadar eskilere gittim. Her ne kadar tarih yazılsa da kağıda onun öncesi bile geliyor insanın aklına.

Şimdi tozlanmaya yüz tutmuş her kağıt parçası bir damla gözyaşı ile besleniyor artık. Fakat sebebi aşk değil bunun. Sevgi de değil.

Sadece acı. Ama neyin acısı bunu insanın kendisi bile çözemiyor.

Şimdi giden mutlu, kalan ise hüzünlü. Çünkü giden kalbiyle değil, kalan kalbiyle sever.
Şimdi giden küstah, kalan ise gururlu.

Şimdi giden beddua alır belki, kalan ise hatırlanmaz artık.

Gidene, Gidenlere selam olsun. Dönüşü olmamak üzere.