Bu hayatta kimi sevmemelisin biliyor musun?

tarafından
7
Bu hayatta kimi sevmemelisin biliyor musun?

Eğer bu hayatta birini sevmeye niyetliysen öyle her önüne geleni sevmeyeceksin arkadaş. Sonra boyundan büyük üzüntü yaşarsın.
Bu hayatta kimi sevmelisin biliyor musun?
Annen baban gibi birini sevmelisin demiyorum. Çünkü öyle birini artık arasan da bulamayacaksın.
Seveceksen kimi seveceksin biliyor musun?
Bir an olsun seni ağlatmayacağına inanandığın birini seveceksin. Öyle her aklına eseni yapanı değilde, senin ve onun aklına eseni yani sizin aklınıza eseni yapmalısınız. Kısacası kafasına göre hareket etmeyen birini sevmelisin.
Öyle çok zengin çok paralı birini sevme çünkü yokluk yaşamayan insan varlıktan düşünce yokluğun bunalımına girer.
Bu hayatta kimi sevmelisin biliyor musun? Değişmesi için kendini aylarca, yıllarca yıpratacağın, elini, yüzünü, gözünü beğendiğin fakat karakteriyle mideni bulandıran birini sevmemelisin.
Eğer niyetliysen birini sevmeye kendin gibi, kendi hayatın gibi bir hayat yaşayanı sevmelisin. Yoksa hem duyguların yorulacak, hem de yüreğin.
Öyle her yerde kahkahalar atan bir insanı sevmeyin. Gülüşü size özel olan insanı sevin. Gülüşünü bile size özel saklayacak bir insanı sevin.
Gevşek bir insanı asla sevmeyin. Ve asla etrafında onlarca yüzlerce kişi olan birini sevmeyin. Bilirsiniz; Nerde çokluk orda bokluk derler.
Fedakarlık yapmayacak birini sevmeyin. Eğer sizin için ; Yediklerinden, içtiklerinden, giydiklerinden, yaptıklarından, görüştüklerinden, kısacası her şeyden taviz vermeyen bir insanı sevmeyin.
Ki zaten seviyorsa fedakarlık yapar.

Eğer sevmeye başlamak istiyorsan birini başlamadan önce bir gün karşındakinin sevgisi bittiğinde karakterinin ne hale dönüşeceğini düşünerek sevmelisin.
Alçak, hain, ya da merhametsiz, hatta acımasız bir insanı sevmemelisin. Seni bırakıp gittiğinde bile acı çektiğine şahit olduğunda bununla mutlu olacak, birini sevmemelisin.
Sen acı çektiğinde, sana dua eden, sen zor zamanlar geçirdiğinde bunu bilip sana dua eden bir insanı sevmelisin.
Kimi sevmelisin biliyor musun?
Bir gün artık seninle mutlu olamayacağına inanıp, başkasını tercih eden fakat senin mutluluğun için dua eden bir insanı sevmelisin.
Geçmişte yaşadıklarınızın hatrına, beraber geçirdiğiniz aylar yıllar ya da senelerin hatrına saygılı kalacak olanı sevmelisin.
Kısacası kim olursa olsun başkasının acısıyla mutlu olan birini sevmemelisin.
İntikam duygusu olan bir insanı asla sevmeye kalkışma
Kimi sevmelisin biliyor musun? Bir gün bir ihtimal seni sevmekten vazgeçen biri olursa, aradan 5 10 gün geçip başkasının koynuna, başkasının yatağına giren birini sevmeyeceksin arkadaş.
Bu hayatta kimi sevmelisin biliyor musun? Annesine, babasına bağlı insanı sevmelisin. Çünkü ailesine bağlı olan insan kendi ailesine de bağlı yaşar.
Kimi sevmelisin biliyor musun? Eğer bu hayatta ilk dokunduğu insan sensen senden sonra başkasına dokunurken içi yanacak, dokunurken birden ağlamaya başlayacak birini sevmelisin.
Kimi sevmelisin biliyor musun?
Geçmişine sadık birini sevmelisin. Çünkü nerden geldiğini unutan insanın nereye gideceğini bilemez.
Ve ne olursa olsun, kim olursa olsun ”Kimi sevmelisin biliyor musun?”
Gözlerinizin içine bakıp ağlayarak ‘Senden ayrılırsam Ben nasıl başkasına dokunacam?” diye size cümleler sarfedip başkasıyla nefes nefese sabahlayan bir insanı sevmeyin.
Kısacası kimi sevin biliyor musunuz? Size aşk ile dokunup, başkasına şehvet elleriyle dokunan bir insanı sevmeyin.
Zamanında yatağınıza girdiğinizde her gece dua ettiğiniz bir insana yaptıklarıyla her gece ettiğiniz duaların bedduaya dönüşeceği bir insanı, ağlayarak beddua edeceğiniz bir insanı sevmeyin.

Bir gün sizinle düşman bile olsa, yaşadıklarınıza sadık kalacak, zor zamanınızda hangi şartta, hangi koşulda olursa olsun yanınızda olabilecek, iyi vakitlerinizde sizinle birlikte olup zor zamanlarınızda siktir olup gidecek birini sevmeyeceksiniz.

Gerçi doğru ya, insan kimi sevebileceğini kendisi seçemiyor. Ama unutmayın ; Aklın olmadığı yerde kalp her zaman yaralanır.

Kısacası son olarak ”adam gibi kadın” derler ya işte öyle birini sevin.

Sizinle cebinizdeki para için değil, yüreğinizdeki aşk için birlikte olanı sevin. Ve siz siz olun asla kör olacak kadar birini sevmeyin.

Çünkü o zaman ”kullanılmak” nedir sorusunun cevabını alır ve bununla bir ömür boyu yaşarsınız.