Google Chrome Kullanıcılarının Mutlaka Kullanması Gereken Eklentiler

Arkadaşlar Merhaba, eğer sizde benim gibi internet tarayıcısı olarak Google Chrome kullanıyorsanız chrome ile internet kullanımınızı kolaylaştıracak eklentilere sahip olmalısınız.
Peki nedir bu eklentiler? Ne işinize yarayacaktır? Öncelikle zaman içerisinde, keşfettikçe sizlere bu makale içerisinde yazacağım eklentiler kesinlikle bir gün mutlaka işinize yarayacak eklentiler

1) Zen Mate Eklentisi – Programsız Yasaklı Sitelere Giriş Eklentisi
Zen Mate ; Türkiye’de Yasaklı olan tüm sitelere programsız ve basit bir şekilde girmenizi sağlayan mükemmel bir eklentidir. Eklentiyi Google üzerinde arayarak rahatlıkla google chrome’ye giriş yapabilir, ardından sağ üstte beliren simgesine tıklayarak açıp kapatabilirsiniz. Bu eklentinin çalışma prensibi ise; IP Adresinizi Türkiye dışından genelde İsviçre, ABD gibi ülkelere yönlendirerek sizi yurt dışında göstererek tüm sitelere giriş izni vermektedir.
Türkiye’de Youtube, Twitter gibi ağların belirli dönemlerde kapatılmasıyla popüler hale gelen Zen Mate Eklentisi şimdilerde ise pek revaçta olmasa bile benim eklentiler arasında ilk sırada bulunan eklentimdir.

2) Hover Zoom ( Otomatik Yakınlaştırma – Zoom Yapma Programı)

Bu eklenti sayesinde Twitter, ya da Facebook üzerinde mouse imlecini getirdiğiniz fotoğrafı rahatlıkla büyük halde tıklamadan görebilirsiniz. En basitinden Facebook’ta arkadaşınız olmayan birinin profil fotoğrafı kapalı ise bu eklenti sayesinde mouse imlecini fotoğrafın üzerine getirerek çok net ve rahat bir şekilde görebilirsiniz.
Ayrıca Facebook üzerinde ana sayfada olan fotoğrafları ayrı bir sekmede açmanıza gerek kalmadan mouse imlecini sadece üzerine getirerek tüm fotoğrafları görebileceksiniz.
Yeni keşfettiğim bu uygulama sayesinde, hem yeni sekme derdinden kurtuldum hem de bilgisayara aşırı yükleme yapmaktan 🙂

3) Docs PDF/PowerPoint Viewer – PDF Ve Slaytları indirmeden açma Eklentisi

Bu eklenti sayesinde bir sayfada gezinirken indirmeniz gereken fakat daha sonradan sileceğiniz bir pdf dosyasını ya da bir power point slaytı indirmeden görüntüleyebilirsiniz.
Google’ın kendi dosya görüntüleyicisinden daha işlevsel özelliklere sahip eklenti, ücretsiz olmasıyla da kullanıcılar için iyi bir alternatif konumunda.

4) Google Mail Checker – Gelen Kutusundaki Mesajları Otomatik Görüntüleme Eklentisi

Gmail kullanıcısı iseniz okunmamış e-maillerinizi göstererek, gelen kutunuzu açmaya gerek kalmadan direk tarayıcınızın sağ üst tarafına ekleyerek bir kısa yol oluşturan eklenti, direk olarak gelen kutunuza erişim imkanı tanıyor

5) URL Shortoner (goo.gl)- URL Kısaltma Eklentisi

“Google Chrome Kullanıcılarının Mutlaka Kullanması Gereken Eklentiler” üzerine 1 yorum.

Bir cevap yazın