iPad 2 ile iPad 3 Arasındaki Farklar

tarafından
19
iPad 2 ile iPad 3 Arasındaki Farklar

iPad 2 ile iPad 3 Arasındaki Farklar Nelerdir?

iPad 2 ile iPad 3 arasındaki fiyat farkı ne kadardır?

Teknik özellikler açısından ne kadar fark vardır?

Apple iPad 3. Nesil (yeni iPad) ve Apple iPad 2 arasında Kısa Bir Karşılaştırma:

  • Apple iPad 2 Apple A5 chipset üstünde 1GHz çift çekirdekli işlemci ve çift çekirdekli GPU bulundururken Apple’ın yeni iPad’i Apple A5X çift çekirdekli işlemci ve dört çekirdekli grafiklerle desteklenmektedir.
  • Apple iPad 3. nesilde 9.7 inclik HD IPS çok yönlü “Canavar gibi” bir 2048 x 1536 pixel çözünürlükte 264ppi multi dokunmatik ekranla karşımıza çıkarken, Apple iPad 2 9.7 inches LED aydınlatmalı IPS 1024 x 768 pixel çözünürlüte 132ppi bir dokunmadik ekrana sahipti.
  • Apple iPad 3te 5MP 1080p HD 30 fps video çekebilen bir kamera var. Apple iPad 2 ye gelirsek 0.7MP 720p video çekebilen ( 30 fps ) bir kameraya sahip.
  • Apple iPad 2 HSDPA (bildiğimiz 3G) bağlantısı kendinizi tatmin edersiniz. Yeni iPad süper hızlı 4G LTE bağlantı sunar. ** Ama 4G teknolojisi henüz Türkiye’de olmadığı için hiç dert etmenize gerek yok.
  • Sonuç olarak birbirinin devamı olan iki üründen bahsediyoruz. Yeni iPad in daha iyi özellikleri olması kadar doğal bir şey yok. Son bir kez daha bu tabletlerin bize sağladığı lükslere ve tercih konusunda yardımcı olacak bilgilere bakalım. Yeni iPad geliştirilmiş A5X işlemcisiyle bir önceki nesle göre daha iyi bir performans sunuyor. En büyük ve net fark bizce ekran ve kamera konusunda. Yeni iPad şimdiye kadar ki en iyi mobil aygıt ekranına sahip. Belki de beklemediğiniz bir özellik olarak Ipad 2 yeni Ipad den daha ince. Yani Apple bu konuda bir iyileştirmeye gitmemiş. Görünen o ki iPad 2 hala üretilmeye ve satılmaya devam edecek. Biz hangisini alırsanız alın hayal kırıklığına uğramayacağınıza eminiz. Geriye size maddiyatınıza ya da lüks düşkünlüğünüze kalmış.