Karınca (Bereket) Duası Arapça Orjinal

Genellikle iş yerlerinde gördüğümüz halk arasında ”Karınca” ama asıl ismi Bereket duası olan Duanın orjinalini sizlerle paylaşmak istedim. Karınca Duası ile Bereket Duası aynı şeydir.

Bu duanın bir yere asıldığı zaman bereket ve rızık getireceğine inanılmaktadır.

Peki Karınca Duasının Hikayesi Nedir?

Hayvanlarla konuşma özelliğine sahip olan Hz. Süleyman bir kıtlık döneminde bir toplulukla şehrin dışına yağmur duasına doğru çıkmaktadır. Tam o sırada, ayaklarını havaya dikmiş sırt üstü bir karıncanın duasını duymaya başlamaktadır.

Karınca şöyle dua etmiştir;

ALLAH’ım bizi Sen var ettin… Ve Senin rahmetin olmadan biz yaşayamayız Ya, bize su verirsin ya da bizi helak edersin. Emir, ferman Senindir

Bunu duyan Hz. Süleyman’nın gözleri dolmuştur. Ardından Cebrail A.s duanın kabul olduğunu müjdelemiş bunun üzerine Hz. Süleyman
gözyaşlarına boğulup, dua için beraber olduğu topluluğa dönerek; Dönün artık, siz başkasının duasıyla sunulacaksınız” der.

 

Karınca Bereket Duası Orjinal Arapça Şeklinde Buyrun

 

Karınca – Bereket Duasının Okunuşu ;

Bismillahirrahmanirrahiym
“Allahümme ya rabbi ve cebraile ve mikaile ve israfile ve azraile ve ibrahime ve ismaile ve ishaka ve ya’kube ve münzile’l-berekati ve münzilet-Tevrati ve’z-Zeburi ve’l-İncili ve’l-Furkani ve la havle ve la kuvvete illa billahi’l aliyyi’l-aziym.La ilahe illallahü’l- Melikü’l-Hakku’l-Mübin.Muhammedün rasulullahi sadiku’l vadi’l-Emin ya rabbi ya rabbi ya hayyu ya kayyumu ya ze’l-celali ve’l-ikram.Es’elüke ya rabbe’l-Arşi’l-Aziym.En yerzükaniy rızkan halalen tayyiben birahmetike ya erhamer rahimiyn.
Debernuş . Şezenuş Kefeştatiyuş. Kıtmir. Yemlihe. Mekseline. Misline. Mernuş.

 

“Karınca (Bereket) Duası Arapça Orjinal” üzerine 7 yorum.

  1. Karınca duası nedir? Karınca Duasının hikayesi
    Bereket Duası ile Karınca duasının anlamı aynı mıdır?

Bir cevap yazın