Tem 14

Kunut Duaları

Kunut Duaları Arapça Orjinal Metin Latin Harflerle Okunuşu ve Türkç

Kunut Duaları 1 ;

Allâhümme innâ nesteînüke ve nestağfirüke ve nestehdik. Ve nü’minü bike ve netûbü ileyk. Ve netevekkelü aleyke ve nüsni aleykel-hayra küllehü neşkürüke ve lâ nekfürüke ve nahleu ve netrükü men yefcürük.

TÜRKÇE MEALİ

Kunut Duaları Anlamı:

Allahım! Senden yardım isteriz, günahlarımızı bağışlamanı isteriz, razı olduğun şeylere hidayet etmeni isteriz. Sana inanırız, sana tevbe ederiz. Sana güveniriz. Bize verdiğin bütün nimetleri bilerek seni hayır ile överiz. Sana şükrederiz. Hiçbir nimetini inkar etmez ve onları başkasından bilmeyiz. Nimetlerini inkar eden ve sana karşı geleni bırakırız.

 

KUNUT DUALARI 2 ;

Okunuşu;
Allâhümme iyyâke na’büdü ve leke nüsalli ve nescüdü ve ileyke nes’a ve nahfidü nercû rahmeteke ve nahşâ azâbeke inne azâbeke bilküffâri mülhık.

 

Türkçe Meali ;

 

Allahım! Biz yalnız sana kulluk ederiz. Namazı yalnız senin için kılarız, ancak sana secde ederiz. Yalnız sana koşar ve sana yaklaştıracak şeyleri kazanmaya çalışırız. İbadetlerini sevinçle yaparız. Rahmetinin devamını ve çoğalmasını dileriz. Azabından korkarız, şüphesiz senin azabın kafirlere ve inançsızlara ulaşır.

kunut duaları

 

 

 1. Kunut duaları arapça okunuşu kunut duaları meali kunut duaları türkçe okunuşu
  Kunut duaları nerede okunur?

 2. kunut duaları 2
  kunut duaları 1
  kunut duaları 1 ve 2
  kunut duaları arapça
  kunut duaları dinle
  kunut duaları indir
  kunut duası şafii
  kunut duası 1 ezberle

  • Kunut duaları on 21 Ekim 2017 at 01:57
  • Cevapla

  Kunut duaları yatsı namazının 3. Rekatında zamlı sure okunduktan sonra tekbir getirilerek okunur ve bitince rükuya inilir.

Bir Cevap Yazın

Your email address will not be published.