Eyl 04

Led Tabela Özellikleri ve Resimleri

LED TABELA ÖRNEKLERİ

Led Tabela Nasıl Yapılır?
Led tabela, belirli bir zemin üzerine ledlerin belirli aralıklarla peş peşe belirli bir düzlemde dizilerek, harf yada şekil (figür, logo vs.) oluşturmak amacıyla dizilmesi ile meydana gelen bir tabela biçimidir. Bu tabela yapılırken bilgisayar yardımı alınarak tasarımı yapılır.
Tasarımda kullanacağınızprogramlar (coreldraw ve makrosu led tool dur)..

Led aralıkları ayarlanır, şekil yada harf oluşturulur daha sonra zemin (pleksi, dakota, alüminyum, kompozit vs.) cnc router yada lazer kesimde led delikleri açılır ve daha sonra led dizimine geçilir. Ledler dizilir ve lehim aşamasına geçilir. Lehim yapılır, gerekli değerlerde dirençler dizilir, kablolama yapılır. Kablolama yapılan led tabela bir gün teste bırakılır. Sağlamlığı garanti altına alındıktan sonra animasyon kartı ile animasyon istendi ise uygulaması yapılır. Daha sonra kasalama(çerçeve) işlemi tamamlanır.

Dış mekan ise izolasyon çalışması yapılır ve montaja hazır hale getirilir. Böylece bir müşterimiz daha led tabela sahibi olur.

 

  1. LED TABELA İLE İLGİLİ YAZINIZ OLDUKCA BASARILI BİZDE LED TABELA ÜRETİMİ YAPIYORUZ AMA SİZİN ANLATTIĞINIZ BİRAZ DAHA PROFESYONELLİK İSTİYOR BİZ LED PANELLERİN YAN YANA DİZİLMESİ İLE OLUŞUYOR

    1. Siz de profesyonel olun o zaman hocam 🙂

Bir Cevap Yazın

Your email address will not be published.