Manisa Soma’dan İçimizi Parçalayan Fotoğraflar

tarafından
19
Manisa Soma’dan İçimizi Parçalayan Fotoğraflar

Manisa’nın Soma ilçesinde meydana gelen patlama sonucu 274 işçinin hayatını kaybetmesiyle ülke olarak hepimiz yastayız.

Patlamayla ilgili, kimin ihmali varsa gereğiyapılmalıdır. Buna hepimiz canı gönülden inanıyoruz.

Patlama sonucu vefat eden tüm işçilerimizin, yurttaşlarımızın mekanları cennet olsun. Allah ailelerine ve geri kalanlara sabır versin..

”Beni Bırakın, Onu Alın Mahmut Çıkmadı” Cümlesiyle yüreklerimizi parçalayan o işçi.. ”Onun karısı hamile, beni bırakın Mahmut’u kurtarın”

aa-picture-20140514-2311715-web-640x360

 

Patlama sonucu vefat eden bir yurttaşımız! Belki çorapları delik ama yüreği çok sağlam vefat etti!

2703359-1

 

Cenazeler tek tek çıkarılırken madenden, cenaze yakınları ”Yüzünü açın, kapatmayın!” diye bağırıyor.. Bu acıya yürek dayanır mı bilinmez ama insan empati bile yapamıyor

Oğlunu kaybetmiş bir ana. Oğlu  3 Kuruş için canını kaybetmeye razıydı girerken o deliğe! Ama bilmiyordu geri çıkamayacağını!

Belediye tarafından 5.000 Metrekarelik alan madencilerin defnedilmesi için ayrıldı.. Düşünebiliyor musunuz? 5000 Metrekare..  Yerin altında yine yan yanalar!

Çıkarılan cenazeler arasında bir anda oğlunun cesedini gören baba ayakta duramıyor.. Etrafındakilerin yardımıyla ayakta duran babanın acısı adeta yüzünden okunuyor.

Herkesin yüzünde acı, herkesin yüzünde keder, herkeste ”umutsuz” bir bekleyiş.. Çaresizce, hiç bir şey yapamamanın verdiği çaresizlik

 

Gözü yaşlı bir ana, gözü yaşlı bir eş! Hayat arkadaşının ölümünü bekliyor! İçinde umut her dakika yok oluyor! 

Bu fotoğraf durumun ne kadar acı olduğunu gösteriyor. Ölü yakınları teşhis için tek tek çekilen fotoğraflara bakarak yakınlarını bulmaya çalışıyorlar..

Verdiği yaşam mücadelesini kazanmış, yorgunluğu, korkusu, arkada bıraktıklarına olan endişesi yüzünden okunuyor..

Hepimizi ağlatacak olan fotoğraflardan bir tanesi. Oğlunun kurtuluşunu gören baba, oğlunu hiç bırakmamak üzere sarıyor ve öpüyor..