Reyhanlıda Patlayan Bombalar Hakkında..

tarafından
21
Reyhanlıda Patlayan Bombalar Hakkında..

Reyhanlıda yani memleketimde gerçekleşen patlamalarda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan Rahmet , Yakınlarına başsağlığı dilerim.
Öncelikle sormamız gereken ilk soru şu?
Bu patlamaları kim yaptı? Kaç ölü var ? Ve ölü sayısını sosyal medyada kimler 177 olarak gösterdi
Öncelikle şunu belirtmek isterim ki ölü sayısı 177 değildir. Belirtilen Ferdi özmen diye bir gazeteci yoktur. Ölü sayısı şu an için 46 olmakla beraber artma ihtimali her zaman vardır. (Yaralıların bulunması sebebiyle)
Peki soralım kendimize neden Reyhanlı? Neden Kırıkhan değil, İskenderun değil Antakya Değil Reyhanlı. Sizce neden? Reyhanlı muhaliflerin konakladığı yer. Amaç çok basit aslında. Patlamayı yapıp, suçu muhaliflere atmak.. Böylece Türkiye’yi savaşa çekmek. Peki Türkiye savaşa girmeli mi sizce? Türkiye yıllar sonra IMF ye olan borcunu bitirmişken tekrardan ekonomik özgürlüğünü almışken sizce savaşa girmesi ne kadar mantıklı? Peki ya ”Suriyeliler gitsin ülkemizden, defolsunlar” diyenlere soruyorum? Karşı komşunuz kocasından dayak yese, siz ne yapardınız? Banane der geçer miydiniz, yoksa evinize mi alırdınız? Orada yaşayan insanlar olarak sınıra kadar eli ayağı olmayan insanları gören insanlar olarak bu insanları orada ölüme terketmek ne kadar doğru olur sizce? Bizim halkımız mmı ölüyor? Ölen insanlıktır. Türkü Arabı değildir. Ne zamandır insan ölümlerinde millet ayırmaya başladık? Bu savaşı destekleyen Rusya ve Çin. Peki neden? Cepleri dolacak diye.. Silah satacaklar diye! Lanet olsun Rusyaya’da Çin’e de. Aslında söylenecek daha fazla söz yoktur. Beşar Esad’ı destekleyen Türk Vatandaşlarını anlamakta hep zor geldi bana. Kendi ülkesinin camilerini, halkını bombalayan gözlerimizin önünde bebekleri, çocukları öldüren bir adam neden desteklenir? Bu mu siyaset? Bu mu taraf tutmak? Böyle siyasette, tarafta olmaz olsun. Son olarak Hükümetin medya yasağına gelince, benimde hoşuma giden bir uygulama olmadı. Herkes her zaman doğru şeyler yapmıyor malesef..