Samsung Galaxy s4 İnceleme

Samsung Amiral Gemisinin son ürünü olan Galaxy s4 ‘ ü piyasaya sürdü. Türkiye’de ki satış fiyatı 2.000 TL civarı olan telefonun bu makalede sizlere özelliklerini s3 ile arasındaki farklarını ve resimleri tanıtım videolarını göstereceğim.

Öncelikle benden not ; S3 kullanlar gidip s4 almasınlar. Bir kaç gb ram ve biraz daha iyi kameraya 800 Tl bir fark ödemek sadece mantıksızlık olur. Ki fiyat eminim düşecektir. 3 ay sonra fiyatın 1.500 TL ye kadar gerilemesi söz konusu olacaktır. Bundan emin olabilirsiniz.

Galaxy s3 ile S4 arasındaki farklar ;

 • Kalınlık ve incelik
 • S4 ‘ te ön ve arka kamerayı aynı anda kullanabilirsiniz.
 • S-Voice Car özelliği sayesinde aracınızla entegre olan telefonunun yolculuklarınız sırasında size iyi bir rehber oluyor. Bunun yanında aracınızın Bluetooth desteği olması durumunda aracın hoparlöründen tüm sesli iletişimi gerçekleştirebiliyor.
 • Ek olarak elleriniz kirli ise telefona dokunmadan telefonu cevaplayabilir sayfalar arasında dolabilirsiniz.

 

Yeni gelen bir özellik sayesinde ; Attığınız adamları s4 ile ölçebilirsiniz artık. Yediğiniz yemeklerin kalorilerini hesaplayabilir diğer cihazlarla paylaşabilirsiniz.

Gelelim Samsung Galaxy S4’ün Teknik Özelliklerine

Ekran boyutu, Rami kamerası, tüm özelliklerini belirtmeye çalışıyorum

Samsung Galaxy S4 Özellikleri;

 • Cihazın işletim sistemi her zaman olduğu gibi Samsung’un vazgeçmediği android 4.2 oldu
 • 2 GB Ram’e sahip olan cihaz Çift Kanal LPDDR3 özelliğine sahip
 • Dört Çekirdekli ve 1.9 GHZ İşlemci hızına sahip olan cihaz adeta benim laptobumla kapışacak dereceye gelmiş 🙂
 • Kamera olarak piyasadaki en iyi kameraya sahip olan cihazın 13 megapiksellik arka kamerası, ve 2 megapiksellik ön kamerası kullanıcıların en çok dikkatini çeken özelliklerden biri olacak gibi geliyor bana.
 • Ekran olarak yine aynı tercihi yapan Samsung S4 ‘te 5 inçlik FULL HD Super AMOLED Ekran kullanmış.
 • s4 ün ağırlık ve kalınlığına gelince ; Cihazın toplam ağırlığı 130 gram iken kalınlığı ise 7.9 mm’dir
 • Dahili Hafıza olarak 16, 32 ve 64 GB microSD kart desteğine sahiptir.
 • Akıllı telefonların vazgeçilmezi olan Bluetooth 4.0 teknolojisine sahip cihazda a/b/g/n/ac WiFi bağlantı desteğide mevcuttur.
 • Batarya olarak 2600 mAh batarya tercih edilmiş olup malesef tüm akıllı cihazlarda olduğu gibi s4 ün de pil ömrü normal şartlar altında 1 gün gitmektedir.
  Kısacası bu telefonu alırkende telefon yerine pirizin yanından loca kiralamış olacağız 🙂
 • Bu özelliklerin dışında Group Play özelliği sayesinde birden fazla Galaxy S4’ten surround olarak, birbirlerine entegre şekilde ses çıkışı sağlayabiliyorsunuz. Özellik 8 telefona kadar destek veriyor.

Cihazı alan arkadaşlar memnun kaldı mı, kalmadı mı bilmiyorum ama makalemizi okuyanlar yorumda bulunursa ben memnun kalırım açıkçası gelelim cihazın tanıtım ve inceleme videosuna.

Videoyu anlatan ve inceleyen arkadaşımıza teşekkür ederim

 

“Samsung Galaxy s4 İnceleme” üzerine 4 yorum.

 1. arkadaşlar ben galaxy 4 s i aldım aldım ama google plusta ki büttün arkadaş listem rehberime aktarılıyor buna nasıl engel olabilirim. yardımcı olsanız sevinirim. saygılar.

 2. Senkronizasyon özelliğini devre dışı bırakmalısınız. Aksi takdirde, Galeri, Ajanda ayrıca Rehberiniz facebook ile senkronize isteyecektir

 3. s4 ü bugün itibari ile almış bulunmaktayım inceleme makalesinde belirttiğim herşey aynen geçerli. S3 ü olan arkadaşlara tavsiye etmem. Aynı haz, aynı lezzet derler ya o misal s3 e rahatlıkla devam edebilirsiniz:)

 4. Samsung Galaxy s4 kullanan var mı hala aranızda? varsa memnun kalanlar ve sorunu olanlar buraya yazabilir mi?

Bir cevap yazın