Sleep Box Nedir ?

sleepbox nedir,sleepbox nerelerde var , nasıl kullanılır , ne işe yara

Büyük Havalimanlarında sıklıkla meydana gelen rötarlar can sıkıcı hal almaya başladı hatta günleri bulan rötarlar bile oluyor.Bu nedenle havalimanından başka gidecek yeri olmayanlar düşünülerek uyku kabinleri yapılmaya başlandı.Yurt dışında şuan bazı havalimanlarında kullanılan sleepbox yani uyku kabinleri yakın zamanda Türkiye’de de devreye girecek.Havalimanındaki kabin otel konseptine Ruslar da dahil oldu. Arch Group tarafından tasarlanan Sleepbox (uyku kutusu) Moskova Sheremetyevo Uluslararası Havalimanı’nda kullanılıyor. 4 metrekarelik kutular havalimanının içinde istenilen her yere kurulabiliyor veya yeri kolayca değiştirilebiliyor. Bir veya ranza şeklinde iki yataklı versiyonları bulunan uyku kutusunda; çarşaflar otomatik olarak değişiyor. Havalandırma sistemi, alarm, LCD TV, okuma lambası, kablosuz internet ve priz gibi detayların unutulmadığı kutuda yolcuların valizi koyabileceği bir bölüm de yer alıyor. Saati 15 dolardan başlayan kutunun gecelik ücreti 50 dolar civarında. Yakın bir zamanda Türk Hava Yolları ile uçanlar da Atatürk Havalimanı’nda bu kabinlere rastlayabilir. Çinlilerin de Sleepbox’a benzeyen bir tasarımı var. Xi’an Xianyang Havalimanı’nda 20 adet kutu otel bulunuyor. Terminal 3 ve Terminal 2’de yer alan kabinler dünyanın en kalabalık ülkesinde de büyük ilgi görüyor.

– ABD’li bir şirket Unique Retreat adıyla San Francisco Uluslararası Havalimanı’nda küçük otel açmak için anlaşma yaptı.

– Kanadalı bir şirket de gelecek yıl Edo Traveler Suites adıyla hayata geçirmeyi planladığı küçük otel konsepti üzerinde çalışıyor.

– Havalimanlarındaki uyku kabinlerinin ilham kaynağı Japonya Osaka’da 1979’da dünyanın en küçük oteli unvanıyla faaliyete geçen Kapsül Otel. 4 metrekarelik Sleepbox’a iki yatak konulabiliyor.

Bir cevap yazın