Twitter ”Bu Şarkı Benden Sana” virüsü ve Çözüm

Arkadaşlar merhaba! Twitter üzerinden bir çok kullanıcı son bir haftadır birbirlerine direkt mesaj ile ”Bu şarkı benden sana” diye bir link atıp hesabını ele geçirmeye çalışmaktadır.

Peki bu virüs neden bulaşır nasıl temizlenir?

Öncelikle virüsün bulaşma sebebi mesajı yollayan kişinin yolladığı linke tıklamanızdır. Linke tıkladığınız zaman link sizi twitter dışında bir adrese atarak tekrar giriş yapmanızı isteyecektir. Sakin yapmayın!

Peki bu virüsten nasıl kurtulurum diyenler için basit ve pratik bir yol anlatıyorum

Twitter hesabınıza bilgisayarınızdan giriş yapın

Aşağıdaki linkte tıklayarak hesabınızın ayarlar kısmına gelin. Ayarlar sekmesine tıkladığınızda karşınıza böyle bir sayfa çıkacaktır. Sol menüden resimde de görüldüğü gibi uygulamalar kısmına tıklayınız.

https://twitter.com/settings/account

Uygulamalar sekmesini tıkladığınızda karşınızda sizin profilinize erişebilen uygulamalar mevcuttur. Mesaj olarak gelen linke tıkladığınızda mutlaka bir uygulama buraya eklenmiştir. Bu yüzden bilmediğiniz tüm uygulamaları kaldırın.

Genelde bir çoğumuzun hesabında instagram, vine, periscope gibi sosyal ağlar mevcuttur. Onları kaldırmanıza gerek yoktur. Fakat bilmediğiniz uygulamaları kaldırın. Uygulamayı nasıl kaldıracağınızı resimde gösterdim.

Takıldığınız ya da yapamadığınız yerleri lütfen yorum olarak belirtin.

 

NOT: TÜM BU İŞLEMLERİ YAPTIKTAN SONRA BİLGİSAYARINIZDAKİ TARAYICILARDAN GEÇMİŞİ TAMAMEN SİLİP, VİRÜS TARAMASI YAPMAYI ASLA UNUTMAYIN!

“Twitter ”Bu Şarkı Benden Sana” virüsü ve Çözüm” üzerine 1 yorum.

Bir cevap yazın