Yatırım olarak hangi döviz kuru seçilmeli?

tarafından
19
Yatırım olarak hangi döviz kuru seçilmeli?

Son zamanlarda dolardaki hareketlenme altındaki düşüş ve yükselişler eurodaki sabit kalış yatırımcıyı epey bir düşündürdü. Peki neye yatırım yapmalıyız? Nasıl kazanabiliriz?
Eğer kısa vadede kazanç planınız var ve sermayeniz yüksek bir miktarsa size tavsiyem altın olacaktır. Durağan seyreden ortadoğu şu an için savaştan çıkmış yorgun düşmüş bir hal aldı. Peki bu nereye kadar gidecek? İsrail ve ABD nin bir kıvılcım çıkarmasıyla tekrardan başlama ihtimali olan olaylar altını epey zirveye taşıyacaktır. Bu yüzden size tavsiyem ”Külçe altın” olacaktır. Çeyrek, yarım ve tam altın cinslerinin alım ve satımı arasındaki fark bile zarar etmenize sebebiyet verebilir.
Bu aralar tarihinin en yüksek fiyatlarını yaşayan Euro’ya ise hiç yaklaşmayın derim. Avrupa Birliği ile Türkiye arasında sert esen rüzgarlar malesef Euro’yu TL karşısında değerli kılmaya devam ediyor. Eğer Euronuz varsa bozdurun TL kalsın fakat sakın ola EURO ya yatırım yapmayın
Merkez Bankası genel müdürü yılbaşına kadar dolar 2 tl nin aşağısında seyredecek dese de bu fiyatın 1.98 olması aslında ufak yatırımcı için pek bir etken değil gibi görünüyor
2013 yılı içerisinde 2 Tl yi aşan doların sadece sene başında 1750 altına düşmesi ise güvenilir bir yatırım olduğunu kanıtı oluyor. Uzun vadede karınızı maximize etmenin bir diğer yolu ise dolar olabilir demek.
İngiliz Sterlini ve Japon yeni hakkında başka makalede görüşmek üzere.
İyi bloglamalar 🙂