Kulak Uğultusu Nasıl Geçer? Tedavisi (Tinnitus) Nedir?

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 03:11

Merhaba, bu yazımızda başımdan geçen bir rahatsızlığı bu rahatsızlığı nasıl atlattığımı tekrar başıma gelip gelmeyeceğini ve tüm detaylarını sizlerle paylaşacağım.

Öncelikle kulağınızda bir uğultu varsa ve bu uğultu sessiz ortamlarda, gece uyurken artış gösteriyor günlük yaşamınızı etkiliyorsa bu makaleyi mutlaka okumalısınız!!!

Bundan 15 gün önce şiddetli bir kulak uğultusu ile uyandım ve kulağımdaki uğultuya dayanamayıp hemen doktora gittim. 1. doktordan sonra 2. doktor 2. doktordan sonra 3. doktor derken en son Profesöre kadar giderek tedavisini bulmaya çalıştım.

Uzun uğraşlar sonucunda ve ”MUTLAKA DOKTOR KONTROLÜNDE” bu hastalığı yenmeye (tamamen bitmedi) başardım. Peki bunu nasıl yaptım?

Benim yaşadığım Subjektif tinnitus; ise seslerin sadece hasta tarafından algılanmasıdır. Eğer objejtif bir tinnitusunuz varsa bunu dışarıdaki insalar da duyacaktır.

Doktorun verdiği Betaserc ve Circus ilaçlarını düzenli olarak her sabah ve akşam kullanmaya başladım. Bu süre zarfında ilaçlarınızı tam saatinde almaya özen gösterin. Ayrıca beslenmenize denge getirin.

Sabah kahvaltınızda tuzlu yiyeceklerden kaçınmalısınız.

Bu hastalığı yenmeniz için içinde kafein bulunan gıdaları artık hayatınızdan çıkarmalısınız. Peki nelerdir bunlar?

Çay, kahve, sigara, kola, nargile, alkol. Tinnitusu etkileyen kafein bunların içinde bolca vardır. Eğer hastalığı yenmek istiyorsanız hastalığınız geçene kadar bunlara son vermelisiniz. Ciddi manada bir günde 5 bardak çay içerseniz etkisini görecek gece uyuyamayacaksınız!!

Tüm bunları yaptıktan sonra tuzlu yemekler ve çerezlerden sakının ve imkanınız varsa egzersize başlayın. Son olarak

Günde 3 defa tereotu yiyin. 1 liraya bir bağ tereotu alın ve her öğün 2 tane dalı yıkayarak yiyin. Tereotunu tüketirken ucunuda yemeniz önemlidir! Tereotu bu hastalık için bitkisel olarak tedavi yöntemidir!

Ben bu saydıklarımı 15 gün yaptıktan sonra rahat rahat uyumaya başladım. Lakin strese çok bağlı olan bu hastalık için hayatta hiç bir şeyi takmamayı öğrenin.

Son olarak bu hastalığı aklınıza getirmeyecek uğraşlar bulun kendinize. Aksi takdirde psikolojiniz bozulabilir!

Herkese geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, Allah’tan acil şifalar diliyorum..

Etiketler:, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir